KONTAKT PRODEJCE

 

 
Věra Roučová
+420 602 384 188
roucova(zavináč)ps-brno(tečka)cz


 
Ing. Michaela Hanáková
+420 725 654 351
m.hanakova(zavináč)ps-brno(tečka)cz

 

Objednejte se na prohlídku!

Domy seniorů

Proč stavět domy pro seniory?

Na českém trhu rostou novostavby bytů a domků jako houby po dešti. Výběr různých typů, lokalit a cenových hladin dokáží uspokojit všechny zájemce o nové bydlení. Takže na první pohled se může zdát, že nabídka bydlení je pro všechny a každý si může vybrat.

Problém nastává v okamžiku, kdy člověk starší generace začne hledat možnost, kam se přestěhuje ze svého velkého bytu  nebo domu  na  jehož údržbu již nestačí a nechce bydlet v domově důchodců či podobném zařízení. Takové byty na českém trhu stále chybí.

 

Nové bydlení podle potřeb staršího člověka, by mělo splňovat několik nezbytných kritérii jako je snadný bezbariérový přístup, umístění v odpovídající klidné lokalitě, ale zároveň ne v separaci od společenského dění. Také dostupnost služeb jako je doprava k lékaři, pomoc při osobní hygieně, stravování, s nákupy a drobným úklidem, praním, žehlením atd., je nezbytná pro zajištění bezproblémového a příjemného života seniora. Důležité je to, že za tyto služby senior platí až v okamžiku, kdy je chce čerpat a čerpá. Nic není povinné, ale naopak připravené k využití.

 

Naše bytové jednotky nabízí zcela samostatné a nezávislé bydlení pro seniory s možností využívat celou škálu služeb přizpůsobených jejich potřebám. Všechny byty jsou účelně řešeny pro pohodlný pohyb jejich obyvatel.

 

Významnou devizou našich bytových jednotek je záruka klidného soužití klientů, kteří si užívají zaslouženého odpočinku. Náš Dům seniorů je projektován a byl zkolaudován jako dům s byty se zvláštním určením.  Podle platných zákonů může takový dům, respektive byt v takovém domě, obývat pouze člověk pobírající starobní důchod nebo dávku obdobnou – důchod invalidní.  Jednotku může vlastnit kterýkoliv z našich spoluobčanů, např. Vaše děti, ale užívat jednotku může pouze a jen senior.

 

Areál domu je oddělen od ostatních veřejných i soukromých ploch průčelím hlavního objektu a pevným oplocením tak, aby do areálu mohli vstupovat pouze ubytovaní a nikoliv náhodní kolemjdoucí. Vstup do objektu je přes bránu ovládanou elektrickým zámkem z každé jednotky samostatně.

 


STANDARD PRODÁVANÝCH BYTŮ

 

Každý byt je standardně vybaven (tedy v ceně bytu je zahrnuto):

  • kuchyňská linka KORYNA se sklokeramickou varnou deskou, elektrickou troubou s grilem, digestoř
  • koupelna se sprchou včetně armatury, závěsné WC, umyvadlo s baterií, otopný žebřík, místo pro pračku, elektrický bojler na ohřev vody, kvalitní obklady (falešná mozaika) a dlažby, větrání
  • v předsíni na podlaze dlažba, v pokoji plovoucí podlaha
  • kvalitní plastová okna, dveře foliované s obložkou rámu
  • zásuvka na TV signál, datové služby, zvonek, protipožární hlásič